Мологівська сільська рада об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Захист розсади від шкідливих організмів

Дата: 18.03.2025 13:10
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

Захист розсади від шкідливих організмів

Не кожен з нас має можливість виростити розсаду вдома. На це потрібний зайві кошти, час, терпіння та  вдосталь місця на підвіконнику. Переважна більшість вирушає на ринок.

На що потрібно звернути увагу при виборі рослин? Перш за все слід повністю оглянути рослини. Не варто обирати гігантів, які мають потужну наземну масу, але слабке коріння. Такі рослини перекормлені добривами і при посадці в грунт будуть довго адаптуватись, особливо якщо розсада росла в перегної, а висадили її в глинистий грунт та ще і в жарку та суху погоду. Краще надати перевагу рослинам з добре розвинутою та не пошкодженою кореневою системою, що дасть змогу рослинам швидко вкоренитися. Ні в якому разі не купувати рослини з розривами і тріщинами на стеблах, які мають скручене, деформоване, мозаїчно забарвлене листя або водянисті, бурі, оливкові і чорні плями, покриті білим нальотом, тощо.

Фото без опису

 

Не варто довіряти запевненням продавця, що це механічні пошкодження або сонячні опіки (вони білі без нальоту!!!) і все мине, як тільки ви висадите рослини. Оскільки багато хвороб рослин розвивається ще у теплиці (бура плямистість, несправжня борошниста роса, борошниста роса, стеблові та кореневі гнилі, вірусні та бактеріальні хвороби) існує ймовірність занести на свою ділянку патогена. В кращому разі висаджені рослини будуть хворіти, в гіршому – пройде зараження решти здорової розсади, що може призвести не лише до зменшення врожайності, але і до повної його  втрати. Купувати слід розсаду районованих, перевірених часом сортів та у надійних продавців, які дбають про свою репутацію. Вони радо дадуть вам практичні поради та навіть свій номер телефону, щоб на слідуючий рік не втратити покупця.

Висаджувати розсаду краще у похмуру та вологу погоду, коли мине загроза весняних заморозків, за жаркої та сухої погоди – в вечірні часи.

Якщо на вашій присадибній ділянці багато ґрунтових шкідників (личинки хрущів, дротяників та несправжніх дротяників, капустянки звичайної (медведки), інших) варто подбати про захист рослин.

Фото без опису

На присадибних ділянках слід застосовувати лише ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню згідно з  «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Варто спробувати посадити між рядками капусти чорнобривці, що частково допоможе відлякати капустянку від овочевевої розсади.

Фото без опису 

 

Не забуваємо про слимаків, заходи боротьби з якими мають бути направлені на створення несприятливих умов для розвитку:

  • ранні строки сівби насіння та посадки розсади навесні дадуть змогу рослинам встигнути розвинутися й зміцніти ще до масового відродження слимаків з яєць;
  • ретельна обробка орного шару, створення дрібно грудкуватої грунтової структури;
  • не загущувати посіви (посадки) рослин, особливо в дощові роки, та регулярно виполювати бур’яни.Фото без опису

Найбільш дієвим заходом боротьби зі слимаками є  механічний метод– це, перш за все, ручний збір молюсків з подальшим знищенням їх в міцному соляному розчині або крутим кип’ятком.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися регламентів застосування пестицидів (вказані на упаковці), діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь