Селу Турлаки Мологівської громади 195 років

Дата: 15.06.2018 21:40
Кількість переглядів: 1991

Фото без описуСелу ТУРЛАКИ( сучасне Випасне) - 195 років. Перші письмові джерела свідчать, що 1421 р. литовський князь Вітоз заснував на сучасній території села Турлаки фортецю Маяк. Потім Південна Бессарабія декілька століть перебувала під владою Османської імперії, яка залишила після себе турецькі назви. Саме слово «Турло» , в перекладі з турецької, означає «вигін», »випас». Назва села Турлаки була замінена в 1945 році на назву Випасне. Зараз такої адміністративно- територіальної одиниці не існує. Але назва збереглася за певною територією, в серцях і в пам’яті, продовжилася в найменуванні центральної вулиці -Турлацької.

Сучасна історія села офіційно розпочинається 23 березня 1823 р. Три поселення: Кривда, Кам‘яний міст, Турлаки, за рішенням Бессарабського цивільного губернатора, були об‘єднані в посад Турлаки, хоча поселення існували вже декілька століть. На території села були знайдені дві стоянки первісних людей, грецькі та римські монети, винні амфори. А за кількістю десятин землі під виноградниками станом на 1812 р. село випереджало винну столицю Шабо. Ось така дата і привід для святкування.