Лист Мологівського сільського голови до голови Білгород-Дністровської РДА стосовно необгрунтованого збільшення тарифів на перевезення

Дата: 05.08.2019 08:36

ОДЕСЬКА  ОБЛАСТЬ

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ  РАЙОН

МОЛОГІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

вул.Кишинівська№ 221а с.Молога, Білгород-Дністровський  район, Одеська  область, 67751, тел./факс (04849) 76-6-16, 76-5-60

E-mail: mologa_silrada@ukr.net

«02 » серпня 2019 року № 02-24/1040                               Голові

Білгород-Дністровської

районної  державної  адміністрації -

Ільченку С.П.

Шановний Сергій Петрович !

Мологівська  сільська  рада  Білгород-Дністровського району  Одеської  області звертається до Вас з клопотанням надати роз’яснення стосовно збільшення тарифів на перевезення. Так як  з 01 серпня 2019 року ТОВ «Автостранспортне підприємство 15107»  збільшило тарифи на  перевезення  пасажирів на автобусних маршрутах загального користування:

• №1  Білгород-Дністровський  АС «Ринок» - Молога;
  • №3  Білгород-Дністровський  АС «Ринок» - Сухолужжя.

Вартість проїзду на цих маршрутах була збільшена одразу на 2 гривні.

Згідно п.п.3.2.4  п.3 договорів  про  організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування від 17 листопада 2017 року №3 та № 4  вказано, що Перевізник не має права самостійно, без погодження з Організатором, вводити чи змінювати тарифи та вартість перевезень.  Тобто, з Вами як з Організатором підняття тарифів на перевезення на даних маршрутах були погоджені, і  Вам мали бути надані нові таблиці вартості проїзду та економічне обгрунтування підняття тарифів.  Якщо ТОВ «Автостранспортне підприємство 15107»  збільшили тарифи на перевезення без погодження з Організатором , то порушили умови договорів.

Відповідно до пункту 8 статті 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за додержанням правил торгівлі, побутового, транспортного, комунального обслуговування, законодавства про захист прав споживачів.  Пунктом 2 статті 20 цього ж Закону встановлено, що місцева державна адміністрація забезпечує організацію обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, зв’язку, телебачення, радіомовлення, торгівлі та громадського харчування, побутового і транспортного обслуговування незалежно від форм власності.

Тобто у районної державної адміністрації наявні повноваження та функції контролю за перевізниками, які здійснюють обслуговування пасажирів на маршрутах загального користування на відповідних територіях.

Згідно рекомендацій АНТИМОНОПОЛЬНОГО  КОМІТЕТУ  УКРАЇНИ  від 11 квітня 2017 року:

Найважливішою умовою договору перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування є вартість проїзду.

Враховуючи,  що  вартість  проїзду  повинна  затверджуватися  як  частина  паспорта маршруту і, крім того, є істотною умовою договору про перевезення, під умовами організації перевезень, які встановлюються у договорах про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, що укладаються між державними адміністраціями та перевізниками, слід розуміти також і ціну (вартість) перевезення пасажирів, тим більше, що перевізники під час проведення конкурсу для визначення відповідного перевізника на автобусних маршрутах загального користування мають змагатися між собою, у тому числі за допомогою пропозиції встановлення відповідної ціни (вартості) послуг перевезення.

Пунктом 55 Порядку передбачено, що організатор конкурсу має право достроково розірвати договір (позбавити дозволу) з автомобільним перевізником, зокрема у разі порушення ним умов договору (дозволу). У такий спосіб відповідні органи влади, які є організаторами пасажирських перевезень на відповідній території, повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення на конкурсних умовах перевізників, укладення договорів з такими перевізниками, та контролю за дотриманням вказаними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів.

Отже, органи влади мають здійснювати контроль за виконанням умов ,укладених із автомобільними перевізниками договорів, у тому числі і в частині формування та зміни тарифів як невід’ємної частини цих договорів.

Дуже сподіваємося, що Ви як Організатор перевезень несамоусунулися від контролю за встановленням (зміною) автомобільними перевізниками тарифів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району  під час організації перевезень пасажирів автомобільним транспортом.

Необґрунтоване  підвищення  перевізниками тарифів на проїзд викликало соціальну напругу та обурення населення  сіл Мологівської сільської ради.

Якщо в найкоротший термін Вами не буде врегульоване дане питання, сільська рада та  громада Мологівської  сільської  ради  будуть  вимушені  звернутися  до компетентних органів  щодо  здійснення  перевірки дотримання  вказаним перевізником  відповідних  умов  перевезень , виконання умов договору  та законності  їх заключення.

Просимо Вас надати відповідь в найкоротший термін , адже це питання є дуже важливим для мешканців громади.

З повагою,

сільський  голова:                                                                                       О.С.Німачук