Мологівська сільська рада об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Інформація щодо порядку передачі в оренду об’єктів у сферах водопостачання , що перебувають у комунальній  власності Мологівської сільської ради, а саме водо мережі та артезіанських свердловин

Дата: 07.11.2019 15:10
Кількість переглядів: 3389

Порядок

передачі в оренду об’єктів у сферах водопостачання , що перебувають у комунальній  власності Мологівської сільської ради, а саме водо мережі та артезіанських свердловин

 

             Мологівська  сільська  рада ,  Білгород-Дністровського  району,  Одеської  області надає роз’яснення , щодо передачі в оренду об’єктів у сферах водопостачання , що перебувають у комунальній  власності Мологівської сільської ради, а саме водо мережі та артезіанських свердловин , повідомляє, що  передача в оренду артезіанських свердловин та водо мережі  регулюється:  Водним кодексом України, Земельним кодексом України , кодексом України «Про надра», Законом України «Про оренду державного та комунального майна», Законом України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності». Згідно зі статтею 181 Цивільного кодексу України   до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Відповідно до статті 1 Гірничого закону від 06.10.1999 року № 1127-XІV свердловина - циліндрична гірнича виробка, створена бурами або іншими буровими інструментами, а гірнича виробка, у свою чергу – це порожнина у гірничому масиві після виймання корисних копалин та інших порід. Спираючись на це, а також на визначення нерухомої речі, свердловина для видобування води є  нерухомим майном, оскільки вона не може існувати без землі та має значення і цінність у її місцезнаходженні.  Відповідно до ст. 16,21,23 Закону України «Про надра» надання спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється після попереднього погодження з відповідною радою питання про надання земельної ділянки для зазначених потреб, крім випадків, коли у наданні земельної ділянки немає потреби. Надра у користування для видобування підземних вод (крім мінеральних) і розробки родовищ торфу надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів. Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу. Згідно зі статтею 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

 Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації осіб з інвалідністю України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності.

Установи та організації, що не входять до переліку згідно статті 92 Земельного Кодексу України  земельну ділянку можуть отримати  лише в оренду згідно зі статтею 93 Земельного кодексу України.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» передача об’єкта у сферах водопостачання, що перебуває у комунальній власності, в оренду здійснюється за ініціативою фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до Закону. Заяву (подання), в якій міститься ініціатива щодо передачі об'єкта у сферах, водопостачання, що перебуває у комунальній власності, в оренду, заінтересовані особи (органи) подають відповідній раді, для розгляду на черговій сесії ради. За результатами розгляду заяви (подання) рада приймає рішення про пропозицію передачі об'єкта у сферах , водопостачання в оренду або про відмову в його передачі в оренду.

  У разі прийняття відповідною радою, рішення про пропозицію передачі в оренду об'єкта у сферах , водопостачання, що перебуває у комунальній власності, здійснюється організаційно-технічна підготовка цього об'єкта до передачі в оренду. Після завершення такої підготовки оголошується конкурс на право отримання об'єкта в оренду.

Згідно статті 6 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» у строк, визначений відповідною радою, але не більш як протягом дванадцяти місяців з дати прийняття нею рішення про передачу в оренду об'єкта у сферах водопостачання, що перебуває у комунальній власності, орган, уповноважений управляти комунальним майном,  здійснює його організаційно-технічну підготовку до передачі в оренду. За погодженням з відповідною радою зазначений строк може бути продовжено.

 Організаційно-технічна підготовка об'єкта у сфері, водопостачання, що перебуває у комунальній власності, до передачі в оренду  включає:

проведення інвентаризації основних засобів і товарно-матеріальних цінностей у складі такого об'єкта;

впорядкування і відновлення технічної та будівельної документації щодо такого об'єкта;

визначення вартості об'єкта шляхом здійснення незалежної оцінки, при цьому видом вартості визначається ринкова вартість. Оцінка об'єкта, який передається в оренду чи концесію, здійснюється відповідно до законодавства про оцінку майна і майнових прав та професійну оціночну діяльність;

виділення земельної ділянки, закріпленої за об'єктом, у натурі (на місцевості).

Орган, уповноважений управляти комунальним майном (сільська рада), погоджує умови конкурсу з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства (міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України).

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, зобов'язаний погодити умови конкурсу або надати письмову вмотивовану відмову протягом десяти календарних днів. Відмова в такому погодженні можлива лише з мотивів невідповідності умов конкурсу вимогам законодавства.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» після завершення підготовки об'єкта у сфері водопостачання, що перебуває у комунальній власності, до передачі в оренду відповідна рада,  своїм рішенням:

затверджує конкурсну документацію;

утворює конкурсну комісію, затверджує її склад та порядок роботи.

оголошує конкурс;

визначає розмір реєстраційного внеску для участі в конкурсі (у розмірі від одного до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Заявки на участь у конкурсі подаються протягом сорока днів з дня оголошення конкурсу. Особи, які подали такі заявки, вважаються претендентами на участь у конкурсі.

 У разі подання заявки господарським товариством, утвореним членами трудового колективу підприємства (його структурним підрозділом), цілісний майновий комплекс якого пропонується до передачі в оренду, таке товариство має право отримати об'єкт в оренду без проведення конкурсу.

Протягом трьох місяців з дня прийняття рішення про визначення переможця конкурсу після погодження всіх умов і схвалення остаточної редакції проекту договору відповідна рада укладає з ним договір оренди. Погодження умов договору та його підписання покладається на орган або посадову особу місцевого самоврядування, уповноважену на це відповідною радою. Згідно статті 9 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» договори оренди об'єктів у сфері водопостачання, що перебувають у комунальній власності, укладені на строк більш як три роки, підлягають нотаріальному посвідченню у встановленому порядку.

 У разі якщо інше не передбачено договором, витрати на проведення нотаріального посвідчення договору оренди несе відповідно орендар.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» укладені договори оренди об'єктів у сфері, водопостачання реєструються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Для реєстрації договору орендар протягом десяти робочих днів з дня його нотаріального посвідчення подає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, заяву довільної форми, копії укладеного договору, свідоцтва про державну реєстрацію орендаря як юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

 Протягом п'яти робочих днів з дня надходження зазначених документів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, здійснює реєстрацію договору і протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації надсилає орендарю, виконавчому органу відповідної ради та Фонду державного майна України письмове підтвердження із зазначенням реєстраційного номера договору та дати реєстрації.

 

 

Сільський  голова :                                                      О.С.Німачук.

 

 

 

 

Порядок

передачі в оренду об’єктів у сферах водопостачання , що перебувають у комунальній  власності Мологівської сільської ради, а саме водо мережі та артезіанських свердловин

 

             Мологівська  сільська  рада ,  Білгород-Дністровського  району,  Одеської  області надає роз’яснення , щодо передачі в оренду об’єктів у сферах водопостачання , що перебувають у комунальній  власності Мологівської сільської ради, а саме водо мережі та артезіанських свердловин , повідомляє, що  передача в оренду артезіанських свердловин та водо мережі  регулюється:  Водним кодексом України, Земельним кодексом України , кодексом України «Про надра», Законом України «Про оренду державного та комунального майна», Законом України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності». Згідно зі статтею 181 Цивільного кодексу України   до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Відповідно до статті 1 Гірничого закону від 06.10.1999 року № 1127-XІV свердловина - циліндрична гірнича виробка, створена бурами або іншими буровими інструментами, а гірнича виробка, у свою чергу – це порожнина у гірничому масиві після виймання корисних копалин та інших порід. Спираючись на це, а також на визначення нерухомої речі, свердловина для видобування води є  нерухомим майном, оскільки вона не може існувати без землі та має значення і цінність у її місцезнаходженні.  Відповідно до ст. 16,21,23 Закону України «Про надра» надання спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється після попереднього погодження з відповідною радою питання про надання земельної ділянки для зазначених потреб, крім випадків, коли у наданні земельної ділянки немає потреби. Надра у користування для видобування підземних вод (крім мінеральних) і розробки родовищ торфу надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів. Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу. Згідно зі статтею 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

 Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації осіб з інвалідністю України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності.

Установи та організації, що не входять до переліку згідно статті 92 Земельного Кодексу України  земельну ділянку можуть отримати  лише в оренду згідно зі статтею 93 Земельного кодексу України.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» передача об’єкта у сферах водопостачання, що перебуває у комунальній власності, в оренду здійснюється за ініціативою фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до Закону. Заяву (подання), в якій міститься ініціатива щодо передачі об'єкта у сферах, водопостачання, що перебуває у комунальній власності, в оренду, заінтересовані особи (органи) подають відповідній раді, для розгляду на черговій сесії ради. За результатами розгляду заяви (подання) рада приймає рішення про пропозицію передачі об'єкта у сферах , водопостачання в оренду або про відмову в його передачі в оренду.

  У разі прийняття відповідною радою, рішення про пропозицію передачі в оренду об'єкта у сферах , водопостачання, що перебуває у комунальній власності, здійснюється організаційно-технічна підготовка цього об'єкта до передачі в оренду. Після завершення такої підготовки оголошується конкурс на право отримання об'єкта в оренду.

Згідно статті 6 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» у строк, визначений відповідною радою, але не більш як протягом дванадцяти місяців з дати прийняття нею рішення про передачу в оренду об'єкта у сферах водопостачання, що перебуває у комунальній власності, орган, уповноважений управляти комунальним майном,  здійснює його організаційно-технічну підготовку до передачі в оренду. За погодженням з відповідною радою зазначений строк може бути продовжено.

 Організаційно-технічна підготовка об'єкта у сфері, водопостачання, що перебуває у комунальній власності, до передачі в оренду  включає:

проведення інвентаризації основних засобів і товарно-матеріальних цінностей у складі такого об'єкта;

впорядкування і відновлення технічної та будівельної документації щодо такого об'єкта;

визначення вартості об'єкта шляхом здійснення незалежної оцінки, при цьому видом вартості визначається ринкова вартість. Оцінка об'єкта, який передається в оренду чи концесію, здійснюється відповідно до законодавства про оцінку майна і майнових прав та професійну оціночну діяльність;

виділення земельної ділянки, закріпленої за об'єктом, у натурі (на місцевості).

Орган, уповноважений управляти комунальним майном (сільська рада), погоджує умови конкурсу з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства (міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України).

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, зобов'язаний погодити умови конкурсу або надати письмову вмотивовану відмову протягом десяти календарних днів. Відмова в такому погодженні можлива лише з мотивів невідповідності умов конкурсу вимогам законодавства.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» після завершення підготовки об'єкта у сфері водопостачання, що перебуває у комунальній власності, до передачі в оренду відповідна рада,  своїм рішенням:

затверджує конкурсну документацію;

утворює конкурсну комісію, затверджує її склад та порядок роботи.

оголошує конкурс;

визначає розмір реєстраційного внеску для участі в конкурсі (у розмірі від одного до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Заявки на участь у конкурсі подаються протягом сорока днів з дня оголошення конкурсу. Особи, які подали такі заявки, вважаються претендентами на участь у конкурсі.

 У разі подання заявки господарським товариством, утвореним членами трудового колективу підприємства (його структурним підрозділом), цілісний майновий комплекс якого пропонується до передачі в оренду, таке товариство має право отримати об'єкт в оренду без проведення конкурсу.

Протягом трьох місяців з дня прийняття рішення про визначення переможця конкурсу після погодження всіх умов і схвалення остаточної редакції проекту договору відповідна рада укладає з ним договір оренди. Погодження умов договору та його підписання покладається на орган або посадову особу місцевого самоврядування, уповноважену на це відповідною радою. Згідно статті 9 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» договори оренди об'єктів у сфері водопостачання, що перебувають у комунальній власності, укладені на строк більш як три роки, підлягають нотаріальному посвідченню у встановленому порядку.

 У разі якщо інше не передбачено договором, витрати на проведення нотаріального посвідчення договору оренди несе відповідно орендар.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про особливості передачі в оренду об’єктів централізованого водопостачання, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» укладені договори оренди об'єктів у сфері, водопостачання реєструються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Для реєстрації договору орендар протягом десяти робочих днів з дня його нотаріального посвідчення подає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, заяву довільної форми, копії укладеного договору, свідоцтва про державну реєстрацію орендаря як юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

 Протягом п'яти робочих днів з дня надходження зазначених документів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, здійснює реєстрацію договору і протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації надсилає орендарю, виконавчому органу відповідної ради та Фонду державного майна України письмове підтвердження із зазначенням реєстраційного номера договору та дати реєстрації.

 

 

Сільський  голова :                                                      О.С.Німачук.

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь