День вишиванки
День вишиванки
Я вишию сорочку кольорову
Й по білім світі гордо в ній піду.
У ній зустріну пору світанкову
І щастя світле я у ній знайду…
Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй.
День вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. У цей день всі українці одягають вишиті сорочки та сукні, бо вишиванки є символом єднання, солідарності і підтримки. Сьогодні українська вишиванка всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона є візиткою нашої країни.
Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції, з давніх-давен слугує оберегом. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.
Напередодні свята в Білгород-Дністровському міськрайонному відділі філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області майстринею Надією Іванівною Галятовою проведено майстер-клас з вишивки для жінок, засуджених до покарання не пов’язаного із позбавленням волі.
Суб’єкти пробації дізналися про історію виникнення вишивки, її техніку прийоми та почули корисні поради. Майстер-клас пройшов у легкій та дружній обстановці, де гості мали змогу ознайомитися із готовими роботами майстрині, які вирізняються красою і оригінальністю, насичені душевним теплом та любов’ю.