Вишиванка - оберіг нашого народу
Мені сорочку мама вишивала
Неначе долю хрестиком вела
Щоб я лихих стежинок не шукала
І до людей привітною була
Виконуй доню – мама говорила
Життя закони, істини прості
Не зраджуй Землю, що тебе зростила
Не залишай нікого у біді
Сьогодні, 18 травня, відзначається день вишиванки, у який традиційно одягають вишиті сорочки, блузи і сукні.
Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.
Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
День вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти традиції українського народу, створення та носіння етнічного вишитого одягу. Його відзначають щороку у третій четвер травня.
Ідею проведення Дня вишиванки запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2006 році. Дівчина запропонувала одногрупникам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Ініціативу підхопили як студенти, так і викладачі.
Протягом наступних років свято набрало популярності по всій Україні. Крім того, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу та прихильники України.