Отримання психологічної допомоги пацієнтами

Дата: 23.08.2023 09:23

НЕ ВТОМЛЮЄМОСЯ НАГАДУВАТИ,

ЩО ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ПАЦІЄНТ ВІДТЕПЕР

МОЖЕ ОТРИМАТИ НА ПЕРВИННІЙ ЛАНЦІ МЕДДОПОМОГИ – У СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ, ТЕРАПЕВТА ТА ЛІКАРЯ-ПЕДІАТРА

Розповідаємо, які корисні безоплатні послуги з охорони психічного здоровʼя доступні пацієнтам:

Проведення клінічної оцінки стану пацієнта з позитивним результатом проведеного скринінгу психічних розладів.

Направлення на проведення лабораторних та інструментальних досліджень для виключення ПНР, асоційованих із фізичним здоров’ям.

Скерування пацієнта (за згодою) до лікаря-психіатра.

Складання плану ведення та лікування.

Надання першої психологічної допомоги.

Застосування психосоціальних, а також фармакологічних та поведінкових втручань.

Скерування пацієнта за відсутності позитивної динаміки після застосування психосоціальних, фармакологічних та поведінкових втручань до психіатра, та/або психолога, та/або психотерапевта, та/або нарколога, та/або невролога й взаємодія з ними.

Направлення пацієнта – за наявності показань – в інші заклади охорони здоровʼя для надання їм спеціалізованої медичної допомоги та інших медичних послуг.

Психологічна підтримка членів родини, законних представників, осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом, а також навчання його техніки самодопомоги.

Інформування та роз’яснення членам родини, законним представникам, особам, які здійснюють догляд за пацієнтом про проблеми з психічним здоров’ям пацієнта та вплив близького оточення на одужання родича тощо.

Допомога надається амбулаторно та/або за місцем перебування пацієнта/пацієнтки (за рішенням лікаря ПМД.

У разі потреби в психологічних послугах пацієнт може самостійно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра або ж за направленням лікуючого лікаря (для осіб із встановленим діагнозом «Психічні розлади»).

Самостійно знайти медзаклад, в якому є такі лікарі, можна:

через аналітичну панель НСЗУ Національна служба здоров’я України – https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard

контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.