Участь у тренінгу для психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей через систему безоплатної вторинної правової допомоги.
Психолог Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробаціі» в Одеській області, Олена Чумак взяла участь у триденному тренінгу для психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей через систему безоплатної вторинної правової допомоги.
Навчання проводилось для фахівців з різних областей України у межах проєкту «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується ГО Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» у співпраці з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEFUkraine. Захід відбувався в м. Києві.
Протягом трьох днів була цікава та інтенсивна робота. Учасники покращили знання про міжнародні стандарти та підходи, дружнього до дитини правосуддя. Досвідченні тренерки дуже професійно й зрозуміло навчали учасників особливостям залучення та ролі психолога під час процесуальних дій за участю дитини в межах кримінального провадження. Розглянули як працює методика «Зелена кімната». Напрацювали практичні навички застосування міжнародновизнаних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, та інші питання. Плідна робота завершилась врученням сертифікатів.
Здобуті навички та знання допоможуть психологам більш ефективно долучатись до кримінальних проваджень за участю дітей. Бо саме під час слідчих дій дитина уже вразлива. І всім учасникам кримінального процесу потрібно розуміти, що вирішується доля дитини. Саме тому психолог має діяти згідно з стандартами правосуддя, дружнього до дитини. Створювати належні умови та підсилювати голос дитини, щоб дитина відчувала себе в безпеці та могла вільно висловлювати свою думку.
Дитина є особистість, з думкою якої потрібно рахуватись і розуміти, що за будь-яких обставин залишається повним носієм прав.