A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мологівська сільська рада об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Алгоритм дій йодної профілактики населення Мологівської сільської ради у разі радіаційної аварії на АЕС

Дата: 12.12.2023 08:58
Кількість переглядів: 25

Фото без опису

       Збройна агресія та вторгнення російської федерації в Україну зумовлює ризик виникнення радіаційних аварій на АЕС, а також застосування ядерної тактичної зброї.    Одним із засобів захисту населення від радіаційних аварій є йодна профілактика.

      У разі радіаційної аварії на АЕС окремі категорії населення після офіційного оповіщення від органів влади можуть отримати вказівку прийняти калію йодид (далі - КІ) для захисту щитоподібної залози.

      Не приймайте КІ, якщо для цього не було відповідного сповіщення та/або вказівки від органів місцевої влади. Якщо було сповіщення та/або вказівка прийняти КІ, слід приймати лише препарати, затверджені до відповідного застосування.

      Існують обмеження щодо прийому КІ. КІ захищає лише щитоподібну залозу від радіоактивного йоду та не захищає інші частини тіла від інших джерел іонізуючого випромінювання.

      КІ рекомендований лише людям до 40 років, дітям, вагітним та тим, хто годує груддю. Дозування залежить від віку.

      КІ приймають лише одноразово.

      КІ може мати шкідливий вплив на здоров’я, особливо якщо приймати його багаторазово, без потреби або якщо його приймають неправильно.

Як калій йодид захищає щитоподібну залозу

     При радіаційній аварії на ядерних установках може відбуватись викид радіоактивних речовин у навколишнє природне середовище та, у тому числі, значних кількостей радіоактивних ізотопів йоду.

      При виділенні, в результаті аварії на ядерній установці, радіоактивних ізотопів йоду та потраплянні в організм людини, щитоподібна залоза поглинає його і зазнає опромінення. Якщо препарат КІ вводиться в організм до початку або під час надходження радіоактивного йоду - відбувається блокування надходження радіоактивних ізотопів йоду, що зменшує або відвертає радіаційне опромінення щитоподібної залози та знижує ризик негативних наслідків для здоров’я людини. Препарати КІ не захищають організм від біологічної дії інших радіонуклідів, що можуть міститись у складі радіаційного викиду.

Приймайте ЛИШЕ калій йодид та ЛИШЕ якщо ви почули

офіційне оповіщення та отримали відповідну вказівку

      Багаторазовий прийом КІ може призвести до передозування йодом та побічних наслідків для здоров’я. Приймайте лише ті препарати, які ви отримали від державних органів місцевої влади. Дієтичні добавки, йодована сіль, нанесення йодної сітки на шкіру спиртовим розчином йоду тощо не надають достатнього захисту та не захистять вашу щитоподібну залозу.

 

Йодна профілактика

      Йодна профілактика (йодне блокування щитоподібної залози) - невідкладний захисний захід запобігання або зменшення поглинання радіоактивних ізотопів йоду щитоподібною залозою, за допомогою КІ, що спрямований, насамперед, на захист щитоподібної залози. Йодна профілактика належить до термінових (невідкладних) заходів, спрямованих на запобігання негативного впливу ранньої фази радіаційної аварії.

      Ризик радіаційного ураження щитоподібної залози може бути знижений або навіть відвернутий при своєчасному призначенні йодної профілактики як такої або в комплексі з іншими заходами радіаційного захисту: обмеження перебування на відкритому повітрі, укриття, евакуація, радіаційний контроль харчових продуктів, у тому числі води питної, тощо.

      Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному (превентивному) прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивного йоду. Прийом препарату одночасно з надходженням «хмари» залишається ефективним та через 6 годин після інгаляційного надходження приводить до 2-х кратного зниження дози, а через 24 години - практичній відсутності захисного ефекту.

Як приймати калію йодид

      Для людей віком більш ніж 40 років радіоактивний йод не несе настільки ж високий ризик розвитку раку щитоподібної залози, як для інших категорій населення. В зв’язку з цим для осіб віком понад 40 років приймання КІ не рекомендоване.

      Однократне дозування для дорослої людини КІ становить 125 мг (100 мг йоду).

      Рекомендоване дозування для різних категорій населення наведене в таблиці нижче.

Група населення, вік

Дозування*, міліграм

Немовлята (від народження до 1 місяця)

~16

Діти від 1 місяця до 3 років

~32

Діти 3-12 років

62,5

Діти старше 12 років та дорослі до 40 років

125

Вагітні

125

Примітка: * Препарати КІ приймають після їди

 

       В Мологівській територіальній громаді наявний достатній запас препарату калію йодиду для проведення йодної профілактики для визначеної категорії населення громади в тому числі внутрішньопереміщених осіб.

      Препарати калію йодид зберігаються в структурних підрозділах КНП «ЦПМСД» Мологівської сільської ради (амбулаторія, ФАПи). При потребі необхідно звертатися до медичних працівників закладу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь