До уваги операторів ринку!

Дата: 01.01.2024 14:56

До уваги імпортерів об'єктів регулювання у сфері карантину рослин | Головне  управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

До уваги операторів ринку

інформаційне повідомлення  щодо запровадження системи TRACES NT як інструмента сертифікації вантажів призначених для експорту/транзиту на/через територію Європейського Союзу

Відповідно до домовленостей з Генеральним директоратом Європейської комісії з питань охорони здоровʼя та безпечності харчових продуктів з метою спрощення формальних процедур здійснення експорту/транзиту харчових продуктів на/через територію Європейського Союзу (далі – ЄС) в рамках адаптації законодавства та механізмів його реалізації Держпродспоживслужба інформує, що починаючи з 15.01.2024 планується перехід на використання в Україні он-лайн платформи Європейської Комісії по сертифікації та підтримці експорту/імпорту/транзиту тварин, продукції тваринного та рослинного походження, харчових продуктів, кормів (TRACES NT) для сертифікації вантажів.

Обсяг видів харчових продуктів, сертифікація яких буде проводитись з використанням TRACES NT визначається формами сертифікатів, що адаптовані та інтегровані до системи

Враховуючи зазначене, з метою уникнення виникнення необґрунтованих затримок при здійсненні сертифікації вантажів пропонуємо здійснити ряд підготовчих заходів, зокрема:

1. Ознайомитись із методичними матеріалами щодо функціоналу та перших кроків при початку роботи з TRACES NT за посиланнями: (https://is.gd/xhdCSC), (https://is.gd/PEnEtp).

2. Визначити відповідальну особу для реєстрації в TRACES NT та створення запиту для підтвердження (валідації) потужності та ролі користувача.

3. Направлення листа – запита на адресу територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності (територія Білгород-Дністровського району до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області) для підтвердження (валідації) потужності, відповідно до методичних рекомендацій, що знаходяться за посиланням: (https://is.gd/SHv0cQ).

Нагадуємо, що умовами підтвердження (валідації) потужності в TRACES NT є державна реєстрація потужності або отримання на дану потужність експлуатаційного дозволу.