«Як зберегти ментальне здоров’я?»
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року помітно вплинуло на життя українців, які відчувають наслідки війни на своєму ментальному (психічному) здоров'ї. За ініціативи першої леді України Олени Зеленської у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті міністрів Українив травні 2022 року створена Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я на протязі тижня заступником начальника Білгород-Дністровського районноговідділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеської області Альоною Боболєвою спільно з фахівцем із громадського здоров’я Білгород-Дністровського районного відокремленого підрозділу Державної установи «Одеський ОЦКПХ МОЗ України» Нелею Бідюк провели інтерактивне заняття з елементами сфокусованого інтерв’ю на тему: «Як зберегти ментальне здоров’я?», для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі.
Метою заходу було навчитися керувати стресом та покращити свій стан в різних життєвих ситуаціях.
Заступником начальника служби пробації були надані практичні поради стосовно подолання стресу та негативних емоцій під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення. Крім того, вона акцентувала увагу слухачів на тому, що людина зможе впоратися з психологічними проблемами, якщо опанує відповідні навички. Фахівець із громадського здоров’я максимально доступно розповіла підобліковим, як працюють наші емоції, показала прості вправи для заспокоєння у стресових ситуаціях та як подолати страхи й тривожність. Крім того, під час роботи в групі, суб’єктам пробації допомагали знайти на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану, а також особи намагались надати приблизну оцінку ступеня його кризовості.
Неля Бідюк надала перелік сервісів та гарячих ліній з психологічної підтримки, котрий опублікований в Міністерстві охорони здоров’я, для людей, які опинилися в умовах війни та можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу:
• Лінія Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102 (працює щодня з 10:00 до 20:00);
• Національна гаряча лінія для дітей та молоді від Ла Страда: 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного);
• Лінія від благодійного фонду "Голоси дітей": 0 800 210 106 (працює з 09:00 до 20:00). Також є можливість записатися на очні консультації. Деталі за посиланням;
• Міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді»: 0 800 210 160 (анонімно та цілодобово).
Наприкінці групового заходу, Альона Боболєва підвела підсумки, що піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного, дбати про нього – настільки ж важливо, як і про фізичне здоров’я.