Мологівська сільська рада об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

День пам’яті…

Дата: 26.04.2024 09:46
Кількість переглядів: 101

 

Фото без опису

26 квітня виповнюється 38 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Уніч з 25 на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції стався вибух, що призвів до викиду в атмосферу величезних доз радіації та радіоактивних речовин. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, рф в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше  90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

З нагоди пам'ятної дати, 25 квітня 2024 року в Білгород-Дністровському  районному відділі пробації, для суб'єктів пробації  проведений груповий захід «День пам'яті», метою якого було виховання почуття поваги і вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Ризикуючи своїм життям і здоров'ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. Подвиг цих людей навічно залишиться у пам’яті українського народу.

В рамках діяльності кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA, модератором кіноклубу Ольгою ГОРОДЕЦЬКОЮ  продемонстровано документальну стрічку режисера Сергія Буковського «Десять років відчуження».  Ця короткометражна стрічка розкрила наслідки наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства та показала стан зони–людей, що живуть там, їхні домівки, проблеми, з якими вони зустрічаються,–і все ж таки залишаються там. Це–одна з рис українського характеру–не полишати місце народження, свою домівку.

Після перегляду стрічки учасники заходу,  вшанували пям'ять загиблим хвилиною мовчання та зауважили, що чорнобильська катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким та вразливим може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією. Виразили найщиріші слова вдячності ліквідаторам, за їх сміливість та відвагу,  доземний уклін, схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь