Вакцинація собак: що це і для чого потрібно.
Власники тварин дуже часто замислюються, прищеплювати тварину чи ні, а якщо вихованець з дому не виходить? Відповідь однозначна: прищеплювати (вакцинувати)! Пов'язано це з тим, що Ви можете самі принести інфекцію з вулиці на підошві свого взуття, до Вас можуть прийти гості, у яких хвора тварина або ваш вихованець випадково вискочить на вулицю. Тому прищеплювати потрібно всіх тварин без винятку. Вакцинація допоможе вашому вихованцеві виробити імунітет і уникнути серйозних інфекційних хвороб.
Основні правила проведення профілактичної вакцинації:
— Підбирати необхідну вакцину і затверджувати графік щеплень повинен тільки ветеринарний лікар.
— Робити щеплення можна тільки клінічно здоровій тварині. Тому перед вакцинацією слід отримати консультацію лікаря ветеринарної медицини. Лікар виміряє температуру тіла вихованця, огляне шкірні покриви і шерсть, опитає власника.
— За 10 днів до щеплення тварині необхідно пройти дегельмінтизацію. Пов'язано це з тим, що при наявності глистів, у тварини йде інтоксикація організму, яка послаблює імунну систему і робить вакцинацію неефективною і небезпечною.
— Після вакцинації слід спостерігати за загальним станом вихованця (активність, апетит, стілець, шкірні реакції)
— Протягом трьох тижнів після вакцинації небажано проводити планові хірургічні операції, наприклад, кастрація або стерилізація.
— Вакцинацію дорослої тварини потрібно проводити щорічно.
Якщо ваш вихованець прищеплюється вперше, то вам видадуть ветеринарний паспорт, в який будуть заноситися всі дані про вакцинації. Ветеринарний паспорт знадобитися, якщо Ви будете подорожувати з чотириногим другом або захочете брати участь у виставках.
Загальні правила вакцинації:
— Вакцинувати можна тільки здорових, без наявності будь-яких симптомів захворювань, тварин.
— До проведення вакцинації (за 10 днів) власник повинен провести дегельмінтизацію собаки, оскільки токсини, що виділяються глистами в організм тварини, можуть дуже сильно послаблювати його організм і можуть зробити вакцинацію до повного розчарування процедурою.
Введення щеплення собакам - величезний стрес і навантаження для організму, тому існують деякі обмеження, при яких прищеплювати тварину. Заборонено:
-при поганий вгодованості;
-в період часу 2 тижні після пологів, 2 тижні до пологів;
-при підвищеній температурі;
-при підозрі в тому, що тварина вже захворіла видом збудника, від якого планується прищеплювати;
-при будь-яких захворюваннях (заразних або незаразних);
-при ослаблених станах;
-при зміні зубів;
-після контакту з хворими тваринами;
-перед хірургічною операцією і відразу після неї;
-по закінчення двотижневого терміну після прийому антибіотиків.
Собак необхідно вакцинувати від:
— Чуми
— Парагрипу
— Парвовірусного ентеритами
— Сказу
— Летпоспіроза
— Коронавируса
— Мікозу (дермомікоза)
— Інфекційного гепатиту
Букви в назві вакцини позначають хворобу, від якої запобігає щеплення відповідної вакциною. Розшифровуються вони так: D - чума; Н - гепатит, аденовірус; Р - парвовірусна інфекція; Pi - парагрип; L - лептоспіроз; R - сказ; М - мікоз; З - коронавірус.
Графік щеплень цуценят включає в себе дві стадії: перше щеплення у віці 8 - 9 тижнів, повторна - ревакцинація в 12 тижнів, коли закінчився ріст постійних зубів. У більш ранньому віці формуванню імунітету перешкоджає високий вміст в крові цуценя антитіл, отриманих ним з молозивом матері в перші дні життя. Рівень антитіл в крові цуценят поступово знижується. Стійкий імунітет до інфекцій формується тільки через 10 - 14 днів після введення вакцини. Після щеплення, як мінімум протягом 10 днів не дозволяйте цуценяті тривалі фізичні навантаження, не допускайте переохолодження або перегрівання, виключіть тривалі і виснажливі поїздки і не контактуйте з іншими собаками. В подальшому, для підтримки імунітету, собак ревакцинируют щорічно. Дорослій, раніше не вакцинованій собаці, необхідно провести дегельмінтизацію за десять днів до першого щеплення і після 3-4 тижнів ревакцинувати цією ж вакциною. Далі прищеплювати тваринау необхідно раз на рік. Після того, як собаці зробили щеплення, за нею потрібно поспостерігати пару діб. Якщо виникнуть будь-які ускладнення, то слід звернутися до ветеринара.