Мологівська сільська рада об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Чому і навіщо треба економити воду. Причини і наслідки

Дата: 29.07.2024 11:45
Кількість переглядів: 55

Фото без опису

Раціон людини складається з різних продуктів харчування, але найбільш важливий і необхідний, без якого неможливе життя – вода. Саме цей ресурс найбільш значущий в житті кожного з нас. Вона необхідна для підтримки організму в активному і здоровому стані. Також даний ресурс використовується в побутових потребах. Важливо розуміти важливість води. Це унікальне і єдине джерело, завдяки якому підтримується життя на Землі, формується клімат і погодні умови, зароджуються хімічні і живі організми. А тому важливо підтримувати запас води в достатній кількості. І допоможе зробити це тільки економічне споживання.

Ну і, звичайно ж, зачіпаючи питання води, варто відзначити одну з важливих її характеристик - користь і якісний склад. На превеликий жаль, водопровідна вода або вода з власної свердловини не може похвалитися хорошим складом. Вона не придатна до вживання і використання в побутових приладах. Тому, не забувайте проводити установку фільтруючих установок . Отже, повернемося до питань: як почати економити, наскільки ефективні ці заходи і що може зробити кожна людина для економії?

Навіщо економити воду

На перший погляд може здатися, що вода – нескінченний ресурс, який неможливо витратити. А все тому, що дивлячись на модель Землі, ми бачимо синє полотно, що розкинулося по всій території. Але дана думка про нескінченному ресурсі помилкове. Вся справа в тому, що відсоток прісної води на планеті Земля становить всього лише до 3%. І тут варто врахувати, що далеко не весь обсяг прісної води доступний до використання. Більше 60% від загальної частки прісної води знаходиться в льодовиках, а 30% протікає в підземних водах. Проводячи нескладний математичний підрахунок, робимо висновок: поверхневі води і інша прісна вода становить всього лише більше 1%. З цього випливає, що водний ресурс має мінімальний запас. Крім того, на скорочення водного балансу впливає і кліматична подія у вигляді глобального потепління.

Враховуючи все вищесказане, ми повинні розуміти, що водний ресурс – вичерпаємо, якщо не проводити відповідний ряд заходів щодо збереження та економії.

Як зберегти воду – ефективні заходи в побуті

Державна програма, спрямована на збереження і дбайливе ставлення до водних ресурсів, звичайно ж, обов'язкова і необхідна для подальшого комфортного життя людства. Але кожен з нас, шляхом простих заходів, здатний внести свій вклад в економію, який буде відчутний, якщо робити це разом. Кожен повинен почати з себе, адже саме від нас залежить, наскільки довго на планеті Земля буде існувати прісна вода. Отже, що можна зробити з метою економічного споживання водного ресурсу:

  • Приймайте душ – економія води в кілька разів. Процедури особистої гігієни - обов'язковий щоденний захід. Для економії скористайтеся душем - 30-50 літрів води. Якщо ж говорити про наповненість ванної, то піде 130-180 літрів.
  • Встановіть водозберігаючу душову лійку. Таке пристосування скоротить витрату води більш ніж на 40%. Вартість знаходиться в бюджетному ціновому сегменті.
  • Проведіть монтаж економних (водозберігаючих) важільних кранів. Їх установка дозволить економити витрату водного ресурсу більш ніж на 50% (в порівнянні зі звичайними моделями важільних кранів).
  • Для роботи в саду використовуйте воду зі свердловини. Якщо на вашій ділянці розташований город, сад, клумби, які потребують постійного поливу, використовуйте для їх обслуговування воду зі свердловини (якщо така є на ділянці).
  • Не спускайте в каналізацію холодну воду, чекаючи гарячу. Чекаючи момент появи гарячої води, Холодна просто витікає в каналізацію. Щоб цього не відбувалося, підставте пляшку або іншу ємність і зберіть холодну воду, яку в подальшому зможете використовувати для нагріву в чайнику або поливу квітів.
  • Виконайте ремонтні роботи всіх кранів, які мають навіть малу витік води. Здавалося б, крапля води з поточного крана не завдасть вагомої шкоди. За одну добу, звичайно, нічого страшного не трапитися, але рік експлуатації такого крана завдасть шкоди в 20 тисяч літрів просто спущеної води в каналізацію.

Тепер Ви знаєте як економити воду без шкоди побутових і особистих потреб. Виконуючи ці прості, але такі важливі заходи, ви зможете внести вагомий внесок в економію такого важливого ресурсу.

Економії води – європейський досвід

Економія води в Європі вже давно встановлена традиція, яка з великим успіхом застосовується в різних галузях. Економічне споживання водного ресурсу активно впроваджується в аграрній, промисловій, а найголовніше, в побутовій області.

Європейський досвід наочно доводить, що можна води споживати в економному режимі, при цьому не порушуючи свій звичний графік споживання. Цифри говорять самі за себе. Порівняємо споживання води на одну людину в Україні, США та Європі. Для України цифра становить 350 літрів на добу на одну людину. У США ситуація більш прийнятна в порівнянні з Україною – 200 літрів на добу. А ось на території Європи показники розташовані в проміжку від 130 до 140 літрів. Як бачите, в порівнянні з Україною це більш ніж в два рази менше. Як цього вдалося досягти Європі? Завдяки грамотній державній програмі для населення. А саме, впровадження в побутові умови економних засобів:

  • економічні насадки на кран;
  • аератори на кран;
  • стабілізатори і регулятори, що контролюють витрату води;
  • обмежувачі для туалетних бачків.

Використання представлених економічних засобів стало ефективним, доступним і простим спосіб економити витрату води. Варто вказати, що їх вартість відрізняється бюджетними цифрами, тому покупка не викличе фінансових труднощів.

Перш ніж перейти до підсумків, згадаємо популярну загадку, яка завжди активно обговорюється користувачами мережі. Перед вами чотири склянки води, в кожному з яких розміщений предмет: ножиці, скріпка, ластик, наручний годинник. Рівень води в склянках однаковий. Питання - в якій склянці води більше? Загадка популярна серед школярів і дорослої категорії, щорічно розбурхує мислення і логіку користувачів мережі. Отже, відповідаючи на питання в якій склянці більше води, відповідь криється в простій фізиці. Необхідно представити вагу кожного предмета. Вага об'єкта виміщає таку ж кількість води. Відповідно, стакан з предметом, який має найменшу вагу, містить найбільше води. І це стакан зі скріпкою.

Висновок

Людина – активний учасник споживання водного ресурсу, тому зобов'язаний цікавитися питанням водозбереження і виконувати заходи щодо економії прісної води. Для цього проведіть в особистому побуті установку економних пристосувань на кухні, у ванній і в кімнатах з точками водопостачання, а також дотримуйтесь рекомендацій щодо економії. Через кілька років експлуатації подібних пристроїв, економія складе колосальні цифри. Це тисячі і тисячі мільйонів літрів води. До того ж, ви не тільки сприятимете економії водного ресурсу, але і значно скоротите свої рахунки в комунальних платежах. А значить, установка економічних пристроїв та дотримання елементарних правил не тільки окупити свою вартість і помітно відіб'ється на вашому фінансовому становищі. І найголовніше, ви дбаєте про свій будинок, який носить назву Земля.

І, звичайно ж, не забувайте про турботу особистого здоров'я .Вживайте тільки чисту і корисну воду, а також не забувайте економити. Захищайте і бережіть нашу планет

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь