Тиждень заходів до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом.
Тиждень заходів до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом.
90% населення України інфіковані паличкою Коха, та хворіють на туберкульоз не всі. Найчастіше вразливими перед туберкульозом є люди з хронічними або супутніми захворюваннями, що призводять до пригнічення імунітету, ті, хто має шкідливі звички або дефіцит повноцінного харчування.
Але навіть стрес може стати додатковим ризиком розвитку туберкульозу.
Що таке туберкульоз та які складові профілактики захворювання є? - висвітленням саме цих питань протягом тижня для осіб міра покарання яких не пов’язана з позбавленням волі займались фахівці Білгород-Дністровського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» Бідюк Неля, лікар сімейної медицини Іщенко Світлана та співробітники Білгород-Дністровського районного відділу з питань пробації.
Думка про те, що трапитися він може тільки з людьми асоціального способу життя – хибний міф. Насправді, лише 8-10% випадків туберкульозу діагностують у соціально-незахищених громадян. Решта – це люди абсолютно різних професій, статку, віку та способу життя.
Складові профілактики туберкульозу:
Соціальна профілактика (захворюваність на туберкульоз залежить значною мірою від умов проживання людей. Несприятливі фактори зовнішнього середовища, постійні стреси, погане харчування, куріння, пияцтво, вогкість і бруд у будинку, небезпечна для здоров’я робота багаторазово збільшують ризик виникнення хвороби).
Специфічна профілактика(включає: – вакцинацію - при народженні в пологовому будинку; – ревакцинацію - в 7 років – після проведення туберкулінодіагностики)
Санітарна профілактика(комплекс заходів санітарної профілактики здійснюється, щоб попередити зараження здорових людей мікобактеріями туберкульозу).
Будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати!
Нагадуємо: Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне!