Мологівська сільська рада об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

інформує

«Формування здоров’язбережувальну компетентність»

Під психоактивною речовиною розуміється будь-яка хімічна речовина, здатна при однократному прийомі змінювати настрій, фізичний стан, самовідчуття й сприйняття навколишнього, поводження або інші, бажані з погляду споживача, психофізичні ефекти, а при систематичному прийомі - психічну й фізичну залежність. 7 березня 2023 року в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі проведена лекція на тему: «Формування здоров’язбережувальну компетентність», з метою формування навичок особистісної профілактики проблем, пов’язаних із вживанням наркотичних засобів. Груповий захід проведений провідним інспектором уповноваженого органу з питань пробації Альоною Боболєвою спільно з лікарем наркологом КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» Білгород-Дністровської міської ради» Володимиром Покітко. Лікар нарколог розповів присутні, щодо психоактивних речовин належать: алкоголь, наркотичні речовини, окремі лікарські та інші засоби. Акцентував свою увагу на тому, що залежність розглядається як хронічне захворювання, а не брак волі чи прояв поганого характеру. Крім того, Володимир Покітно повідомив, що в Україні впроваджені програми, спрямовані на підтримку людей, що живуть із наркотичною залежністю. Зокрема, це програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) і програми зменшення шкоди. Програми фінансуються коштом державного бюджету і реалізуються за підтримки міжнародних донорів, тому лікування є повністю безкоштовним для пацієнта.  Провідний інспектор уповноваженого органу з питань пробації закінчила груповий захід словами письменника Семюеля Джексона «Пута звички є надто слабкими, аби їх можна було помітити до того моменту, коли вони стають надто міцними, щоб їх можна було розірвати».

15:02:29 15.03.2023

«Психоактивні речовини і здоров’я»

16 лютого 2023 року в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеські області проведено семінар на тему: «Психоактивні речовини і здоров’я» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі. Захід проводився провідним інспектором уповноваженого органу з питань пробації Тетяною Товстигою спільно з лікарем – психіатром КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня» Білгород- Дністровської районної ради» Антоніною Качалкою. Метою заходу було ознайомити учасників семінару з етапами формування залежності та наслідки їх подолання, сприяння в усвідомленні причин вживання ПАР. Під час заходу обговорювали, які бувають шкідливі звички, але акцентували увагу на вживанні алкоголю та наркотиків. До того ж, ангажували питання чому, знаючи якої шкоди завдають ці речовини здоров’ю, ми намагаємося випробувати себе і часто потрапляємо у «пастку» залежності, з якої важко, а то й взагалі неможливо вибратися. В процесі роботи відбувся конструктивний зворотній зв'язок  з суб’єктами пробації, які поділились своїми враженнями, досвідом, а також відповідального ставлення до власного здоров’я.

15:11:58 22.02.2023

Тренінг на тему: «Попередження прояву насилля»

В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу тема насильства у родині стали предметом публічного обговорення. Говорячи про насильство, найчастіше ми маємо на увазі лише фізичні його прояви: побої, ляпаси, зовсім забуваємо про такі його форми, як постійні або періодичні образи, приниження людської гідності, емоційна деривація (психічний стан, у якому люди відчувають недостатнє задоволення своїх емоційних бажань) тощо. Тому, 2 лютого 2023 року партнером уповноваженого органу з питань пробації - Білгород-Дністровським міським центром соціальних служб був проведений тренінг на тему: «Попередження прояву насилля» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі. Мета заходу - інформування клієнтів про види насилля, причини та наслідки їх скоєння, а також пошук ресурсів для подолання цього негативного явища. Юлія Вороніна ознайомила суб’єктів пробації з поняттям «насильство», «агресор», «жертва», а також проінформувала про види насильства.До того ж, пояснила учасникам тренінгу різницю між поняттями «конфлікт» і «насильство». Зосередила увагу підоблікових саме на протидії психологічного та фізичного домашнього насильства,з'ясували причини поведінки учасників насильства. Спеціалістом Центру були надані практичні рекомендації суб’єктам пробації як уникнути ситуації насильства та як навчитися говорити про це.

12:33:04 21.02.2023

Незвичний вирок суду.

На шляху до Європейського співтовариства Україна активно впроваджує нові правові інституції. У 2015 році з’явилося поняття пробації як альтернативи тюремному ув’язненню. Адже вважається, що правопорушникам важко стати на шлях виправлення у місцях позбавлення чи обмеження волі.  Орган пробації створений у складі Державної пенітенціарної служби України шляхом реорганізації кримінально-виконавчої інспекції, та забезпечує виконання покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Європейські стандарти пробації допускають існування служби пробації як автономної державної структури, так і у складі інших державних служб. Наближається восьма річниця прийняття Закону України «Про пробацію», який забезпечив створення ефективних заходів, спрямованих на реабілітацію людини, в тому числі виконання покарання, призначеного судом. Також ним передбачено забезпечення суду інформацією про обвинуваченого на етапі судового розгляду. Кримінально-виконавча служба надбала нову європейську систему, нові інструменти, нові методи і методики впливу на поведінку засуджених. Це - більш гуманний підхід, спрямований на профілактику повторної злочинності, який залишає людину в соціумі без руйнування її соціальних зв’язків, сім’ї. Для досягнення мети з суб’єктом пробації працюють відповідні фахівці пробації, громадськість, волонтери пробації, які допомагають йому вирішити криміногенні потреби, впливають на позитивні зміни в його поведінці Цікавим є той факт, щовперше, одеським суддею Г. було винесено неординарне судове рішення. В кінці 2021 року в Білгород-Дністровському районному відділі пробації перебував на виконанні вирок Малиновського районного суду м. Одеси, в якому покладено на засуджених окрім основних обов’язків, передбачених Кримінальним кодексом України, обов’язок у вигляді дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій. Саме це полягало у читанні художньої літератури - «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена, «Біле Ікло» Джека Лондона та вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. На думку судді засуджені особи не є суспільно небезпечними, які здатні на системне вчинення кримінальних правопорушень. Саме призначені твори пов’язані з власним вихованням себе у дусі поваги до встановлених у суспільстві правил і визначення своєї ролі в спільноті.У будь-якому випадку, такий вид обов’язків повинен бути кориснішим і ефективнішим, ніж будь-яке інше покарання, що передбачено законодавством. З метою реалізації виконання обов’язку, покладеного судом, 04 січня 2022 року Білгород-Дністровський районний відділ пробації уклав з Бойчук Валентиною Вікторівною, викладачкою з соціальних дисциплін КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний коледж», договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією. В рамках соціально- виховної роботи обговорювались та визначались певні заходи індивідуальної

09:13:46 02.02.2023

Виховний захід до Дня Соборності України

19 січня 2023 року працівниками Білгород-Дністровської міської бібліотеки ім. Горького для під облікових осіб Білгород-Дністровського районного відділу пробації була проведена виховна година до Дня Соборності України. Мета заходу спрямована на духовне об’єднання всього населення країни, єдність її громадян незалежно від їхньої національності, нагадування про незліченні жертви, яків продовж віків були принесені українським народом за незалежність і цілісність України та вшанування їхньої світлої пам’яті. Присутнім розповіли про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історичномотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Також говорили про історію виникнення свята та його значення в сьогоденні. Наприкінці заходу учасникам було наголошено, що соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Вона передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього.

15:17:28 23.01.2023

Відчуття емоційного виснаження на роботі

«У вас завжди будуть емоції, тож час навчитись давати їм раду» Ліз Фосслін та Моллі Вест Даффі Втома і дратівливість, апатія і байдужість до всього, нестача сил на елементарні речі? Чи знайоме вам відчуття емоційного виснаження на роботі? Коли немає бажання нічого робити, спілкуватися з колегами, займатися навіть улюбленою справою, а єдине що переслідує це виснаження та відчуття непотрібності, непридатності, беззмістовності діяльності. Ні, це не просто проблеми з настроєм або невдалий день! Цей стан дуже часто називають вигоранням: психічного, емоційного чи професійного вигорання та порівнюють його з «згорілим сірником». Коли ви просто втомились, ви можете добре відпочити і повернутися до звичайного життя за декілька днів. А емоційне вигорання з часом може лише погіршувати стан: нервове напруження зростає, погіршується сон, загострюються конфліктні ситуації. Це негативно відбивається на професійному та особистому житті. Такий стан являється захисною реакцією організму. Якщо людині часто трапляються стресові ситуації та висока відповідальність, у свідомості спрацьовує ефект відстороненості. Щоб захистити нервову систему, відбувається відключення емоцій – наступає апатія. З метою недопущення та профілактики даного негативного явища, 20 січня 2023 року, для співробітників Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області було проведено психологом уповноваженого органу з питань пробації Оленою Чумак тренінгове заняття з використанням Арт-практики на тему: «Гармонія». В ході заходу учасники ознайомились з основними симптомами захворювання та їх впливом на сфери життя. Розглянули ознаки та прояви психологічного явища «емоційне вигорання», знайомились з психологічними методами профілактики емоційного вигорання та виходу зі стану емоційного перенапруження. Навчались формувати навички психогігієни в повсякденному житті та оволоділи навичками саморегуляції емоційного стану. Тож за допомогою психологічних вправ та ігор відпрацьовувалися конструктивні методи боротьби з даним синдромом. Під час роботи в групі, працівники обмінювались думками, позитивним настроєм, взаємно підтримували один одного, не обійшлося й без гумору. Наприкінці заходу тренер допоміг учасникам усвідомити набутий на тренінговому занятті досвід іпроанонсував підсумки роботи: сформували адекватне ставлення до професійних і життєвих труднощів та проаналізували своє ставлення до своєї професійної діяльності, а також згуртувати колектив, навчились берегти себе й відновлювати сили.

15:17:01 23.01.2023

Семінар для суб’єктів пробації.

17 січня 2023 року кар’єрний радник відділу кар’єрного консультування Білгород-Дністровської філії Одеського обласного центру зайнятості Оксана Долготер провела семінар для підоблікових, які перебувають на обліку в Білгород-Дністровському районному відділі філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області, міра покарання яких непов'язана з позбавлення мволі. Під час заходу фахівець презентувала послуги служби зайнятості, враховуючи новації на ринку праці, надала інформацію щодо засобів самовизначення, можливості отримати кваліфіковану професію та знайти роботу. Ознайомила з сучасними підходами для отримання послуг: електронними сервісами Державної служби зайнятості, зокрема створення «Електронного кабінету безробітного». Присутнім було запропоновано визначити свої професійні нахили за допомогою тестування та визначити напрямок навчання в Одеському ЦПТОДСЗ, де в обладнаних майстернях в кожного є можливість з добути актуальну та затребувану професію.

16:58:45 19.01.2023

Семінар - нарада на тему: «Правила заповнення та подання електронної декларації»

Кожного року особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Проте, в зв’язку з військовим станом та збройної агресії Російської Федерації проти України у багатьох суб’єктів декларування виникає питання стосовно чи обов’язково подавати декларацію під час війни? Які терміни подачі декларації? Відповідно до роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 07 березня 2022 року №4 щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану  та Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 року № 2115-ІХ, який переніс дедлайн подання будь-яких звітних документів, але протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обв’язко подати документи. Однак, якщо суб’єкт декларування має на руках всю необхідну інформацію для заповнення відповідної декларації, а також наявні технічні можливості для її подання, то можна подати декларацію, передбачену антикорупційним законодавством не чекаючи закінчення строків війни. Тому, з метою належної організації процесу декларування та недопущення вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, 11 січня 2023 року відбувся семінар - нарада працівників Білгород -Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області з волонтером уповноваженого органу з пробації Боян Оленою, під час якої остання надала роз’яснення щодо правил заповнення та подання електронної декларації на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Олена Боян, детально роз’яснила присутнім особливості декларування, дала характеристику типам декларацій, строки подання,  кого вважають членом сім’ї декларанта, пороги декларування, можливість подання виправленої декларації, правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, яка інформація у декларації є конфіденційною тощо. Крім того, персонал уповноваженого органу з питань пробації ознайомлений з оновленими методичними рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції щодо наявності /відсутності конфлікту інтересів. В кінці заходу начальник Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області – Наталія Короткова, наголосила щодо персональної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю, а саме: за невчасне подання, умисне неподання декларації, свідомо неправдиві відомості в декларації.

11:17:04 12.01.2023

Пожежна безпека

З настанням осінньо-зимового періоду у людей виникає потреба обігріти свою оселю. Для цього використовуються різноманітні обігрівачі, проте вони здатні не лише дарувати тепло, але є небезпечними під час експлуатації.  Здавалося б, вже неодноразово ДСНС України зверталась до громадян з проханнями та застереженнями стосовно безпечного користування електро -обігрівальними приладами та пічним опаленням під час опалювального сезону. Але, на жаль, неконтрольований вогонь через вищезазначені чинники продовжує «навідуватися» в житлові приміщення. З метою запобігання пожеж, нещасних випадків та підвищення рівня обізнаності, 15 грудня 2022 року в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області відбулася зустріч осіб міра покарання, яких не пов’язана із позбавленням волі з провідним інспектором Білгород-Дністровського міськрайонного відділу ГУ ДСНС в Одеській області капітаном цивільного захисту Баєвським Олександром Олександровичем. Під час інформаційно - роз’яснювальної бесіди із суб’єктами пробації, представник ДСНС розповів, що проблема неправильного використання електронагрівальних приладів існує завжди. Люди дуже часто забувають вимикати нагрівачі, виходячи з помешкання, або лягають спати. Саме в цей час, коли нагрівальні прилади знаходяться без нагляду, постає реальна загроза виникнення пожеж. Адже неможливо передбачити перепади напруги, перенавантаження у електромережі або коротке замикання. Наприкінці заходу Олександр Баєвський акцентував увагу підоблікових відділу пробації на тому, що для запобігання надзвичайних ситуацій та пожеж під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні правила пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Крім того, старший інспектор Білгород-Дністровського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області капітан внутрішньої служби Альона Боболєва рекомендувала учасникам заходу, що слід обов’язково обговорювати в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення, а також обов’язково роз’яснюйте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Будьте уважні та обережні. Дотримуйтесь основних правил безпеки.

12:18:49 22.12.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь