Мологівська сільська рада об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

інформує

КОНСУЛЬТУВАННЯ ОСІБ ВОЛОНТЕРОМ ПРОБАЦІЇ

Значне місце в соціальному дослідженні особистості обвинуваченого або засудженого, займають бесіди з правопорушником, його близькими, рідними, колегами. Необхідним є і проведення соціально-виховної роботи, що полягає в диференційованому підході під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи. Невід’ємною частиною пробаційних заходів є і підвищення правової культури засудженого. 1 травня 2023 року у Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області спільно з волонтером Оленою Боян було організовано консультування осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Волонтер пробації зробила огляд змін у законодавстві України під час воєнного стану, а саме роз`яснила присутнім про нові правила військового обліку. Також суб’єктам пробації було надано правові консультації з таких актуальних питань, як відновлення паспорта громадянина України, порядку оформлення пільг та інше.. Залучення волонтерів до проведення заходів із суб’єктами пробації є важливим для вирішення їх криміногенних потреб та досягнення позитивних змін.

12:47:15 04.05.2023

Захід до дня пам’яток історії та культур

У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць, створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць. В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури. Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів. Тож з метою підвищення обізнаності про різноманіття культурної спадщини, її вразливість та необхідність збереження для подальших поколінь18 квітня 2023 року працівники КУ «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади» провели для під облікових Білгород-Дністровського районного відділу пробації, захоплюючу лекцію про культурні пам’ятки та історичні місця Аккерману, а саме про Аккерманську фортецю, стародавнє місто Тіру, Грецьку та Вірменську церкви, Олександрівські казарми, Синагогу та православні собори, Скіфську кам'яну гробницю, Сарматський склеп та про інші історичні будівлі та місця, які збереглись до нашого часу.Суб’єкти пробації дізнались багато нового та цікавого для себе та мали можливість задати свої питання. Наприкінці заходу було зауважено, що наш край багатий на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.

08:29:42 24.04.2023

«Попередження вживання психоактивних речовин»

Тютюн, алкоголь, деякі ліки, токсичні речовини, наркотики тощо. Усі вони більшою чи меншою мірою впливають на мозок і психіку людини, її здатність тверезо мислити і відповідально діяти. Тому їх називають психоактивними речовинами (такими, що впливають на психіку людини). Однак є ще одна група психоактивних речовин, вживання яких є особливо небезпечним. Це наркотичні речовини, наркотики. Хоч наркотичний ефект можуть мати й інші психоактивні речовини, до прикладу, деякі ліки, та загалом наркотиками прийнято називати лише нелегальні препарати, розповсюдження яких заборонено законом. Тому, в рамках соціально-виховної роботи в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області завершується цикл групових заходів виховного та профілактичного характеру, які направлені на запобігання поширенню негативних явищ. З метою ознайомлення клієнтів пробації з етапами формування залежностей та варіантами їх подолання, сприяння в усвідомленні причин вживання психоактивних речовин, 13.04.2023 року представник уповноваженого органу з питань пробації організував для суб’єктів пробації зустріч з лікарем психіатром І відділення КНП «Одеська психіатрична лікарня №4» Одеської обласної Ради» - Станіславом Ковальчуком. Груповий захід був присвячений проблемі здоров’я, а саме: виробленню власного відповідального ставлення до свого здоров’я і до впливу шкідливих звичок. Під час проведення зустрічі з’ясували рівень поінформованості суб’єктів пробації щодо даної проблеми, а також підвищили рівень знань щодо наслідків вживання алкоголю та наркотиків, обговорили основні мотиви. Крім того, зауважили, що свідомий вибір здорового способу життя є одним з головних гарантів становлення майбутніх особистостей і досягнення ними життєвих досягнень В процесі роботи відбувся конструктивний зворотний зв'язок  з суб’єктами пробації, які поділились своїми враженнями, досвідом та ставленням до свого власного життя.

11:05:56 14.04.2023

«Правові наслідки домашнього насилля»

З прийняттям у нашій державі Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» стало очевидно, що Україна визнає і привертає неабияку увагу до гостроти та глибини цієї проблеми. Певна частина суспільства звикла закривати очі на подібне та абсолютно не прагне допомагати чи підтримувати осіб, які систематично страждають від домашнього насильства. Слід зрозуміти, що в сучасному і розвиненому суспільстві толерантність щодо насильства має дорівнювати нулю. Справа двох — це сварка, конфлікт, а домашнє насильство, починаючи з 12.01.2019 р. — це злочин, який саме як злочин і має сприйматися в суспільстві. З метою актуалізувати проблему домашнього насильства в Україні та піддати сумніву стереотипи, пов'язані з домашнім насильством, 16 березня 2023 року провідним інспектором Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Альоною Боболєвою спільно з дільничним офіцером поліції Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області майором поліції Олегом Шевченко проведена профілактично – попереджувальна бесіда на тему: «Правові наслідки домашнього насилля» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі. Провідний інспектор уповноваженого органу з питань пробації теоретично обґрунтувала для суб’єктів пробаціїсутність насильства,проінформувала про його види та форми прояву, а також продемонструвала світлини з наслідками протиправних дій.В ході роботи з учасниками обговорювали причини насильства та провели вправу «Міф і правда про насильство в родині». Представник районного відділу поліції розповів присутнім про терміновий заборонний та обмежувальний припис стосовно кривдника та направлення його на проходження програми для кривдників. Наголосив на тому, що поліція має право виносити Терміновий заборонний припис після оцінки рівня загрози жертві. Такий припис ізолює жертву від кривдника та забороняє йому наближатися чи спілкуватися з нею. Крім того, акцентував увагу на те, що кривдник може бути притягнутий не лише до адміністративної відповідальності, але і до кримінальної відповідальності за умисне систематичне вчинення домашнього насильства. Наприкінці профілактично – попереджувальної бесіди, Альона Боболєва прочитала притчу «Все залишає свій слід». Захід пройшов у невимушеній атмосфері. В процесі роботи відбувся конструктивний зворотний зв'язок  з підобліковими, які поділились своїми думками та висновками.

09:06:09 28.03.2023

«Проблема туберкульозу»

З метою підвищення рівня знань про туберкульоз та формування навичок щодо його профілактики та до Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області 23 березня 2023 року для осіб міра покарання, яких непов’язана з позбавлення волі, проведена бесіда на тему: «Проблема туберкульозу». Захід проводили провідний інспектор відділу Олена Кузнецова та волонтер уповноваженого органу з питань пробації, лікар – фтизіатр Світлана Іщенко. Підоблікових ознайомлено з методами виявлення туберкульозу, обговорено пріоритетність питання протидіїзахворюванню, формування прихильності до свідомої і безпечної поведінки та толерантності по відношенню до тих, кого торкнулася проблема туберкульозу. Крім того, Світлана Іщенко разом із учасниками групового заходу обговорили шляхи передачі захворювання, його симптоми та можливості профілактики, наглядно ознайомилися із флюорографами хворих пацієнтів. Наприкінці заходу клієнтам пробації надано інформацію щодо того, куди можна звернутися за допомогою у разі підозри на інфікування туберкульозом.

08:13:36 24.03.2023

«Профілактика туберкульозу»

21 березня 2023 року в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області відбувся груповий захід на тему: «Профілактика туберкульозу» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі. Лекцію проводили провідний інспектор уповноваженого органу з питань пробації Альона Боболєва спільно з лікарем фтизіатром КНП «Одеського обласного центру соціально значущих хвороб» Одеської обласної Ради» Наталією Холостенко та спеціалістами Білгород- Дністровського міського центру соціальних служб . Мета заходу - розповсюдження знань про захворювання, його поширення, лікування та профілактику, привернули увагу до існуючої проблеми, сформували уявлення про туберкульоз, як про небезпечне інфекційне захворювання, виховували у підоблікових толерантне ставлення до хворих людей, розвивали солідарність поколінь з метою забезпечення здорового способу життя. Щоб вберегтися від туберкульозу слід знати про хворобу якомога більше, не забувати про правила особистої гігієни, вчасно проходити флюорографічне обстеження. Туберкульоз – це одна з тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікувати!

08:11:48 22.03.2023

«Формування здоров’язбережувальну компетентність»

Під психоактивною речовиною розуміється будь-яка хімічна речовина, здатна при однократному прийомі змінювати настрій, фізичний стан, самовідчуття й сприйняття навколишнього, поводження або інші, бажані з погляду споживача, психофізичні ефекти, а при систематичному прийомі - психічну й фізичну залежність. 7 березня 2023 року в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі проведена лекція на тему: «Формування здоров’язбережувальну компетентність», з метою формування навичок особистісної профілактики проблем, пов’язаних із вживанням наркотичних засобів. Груповий захід проведений провідним інспектором уповноваженого органу з питань пробації Альоною Боболєвою спільно з лікарем наркологом КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» Білгород-Дністровської міської ради» Володимиром Покітко. Лікар нарколог розповів присутні, щодо психоактивних речовин належать: алкоголь, наркотичні речовини, окремі лікарські та інші засоби. Акцентував свою увагу на тому, що залежність розглядається як хронічне захворювання, а не брак волі чи прояв поганого характеру. Крім того, Володимир Покітно повідомив, що в Україні впроваджені програми, спрямовані на підтримку людей, що живуть із наркотичною залежністю. Зокрема, це програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) і програми зменшення шкоди. Програми фінансуються коштом державного бюджету і реалізуються за підтримки міжнародних донорів, тому лікування є повністю безкоштовним для пацієнта.  Провідний інспектор уповноваженого органу з питань пробації закінчила груповий захід словами письменника Семюеля Джексона «Пута звички є надто слабкими, аби їх можна було помітити до того моменту, коли вони стають надто міцними, щоб їх можна було розірвати».

15:02:29 15.03.2023

«Психоактивні речовини і здоров’я»

16 лютого 2023 року в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеські області проведено семінар на тему: «Психоактивні речовини і здоров’я» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі. Захід проводився провідним інспектором уповноваженого органу з питань пробації Тетяною Товстигою спільно з лікарем – психіатром КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня» Білгород- Дністровської районної ради» Антоніною Качалкою. Метою заходу було ознайомити учасників семінару з етапами формування залежності та наслідки їх подолання, сприяння в усвідомленні причин вживання ПАР. Під час заходу обговорювали, які бувають шкідливі звички, але акцентували увагу на вживанні алкоголю та наркотиків. До того ж, ангажували питання чому, знаючи якої шкоди завдають ці речовини здоров’ю, ми намагаємося випробувати себе і часто потрапляємо у «пастку» залежності, з якої важко, а то й взагалі неможливо вибратися. В процесі роботи відбувся конструктивний зворотній зв'язок  з суб’єктами пробації, які поділились своїми враженнями, досвідом, а також відповідального ставлення до власного здоров’я.

15:11:58 22.02.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь